Оперативен счетоводител

  • Счетоводство и Финанси
  • гр. София
  • 09/27/2024
  • 1800 лв - 2500 лв /месечно
  • Пълен работен ден
  • Постоянна

За кооперативен клиент, намиращ се на територията на град София, бул. България,търсим сериозни и отговорни кандидати за позиция Оперативен счетоводител.

Изисквания към кандидатите:
• Отлична компютърна грамотност (умения за работа със счетоводен софтуер и Microsoft Office);
• Висше икономическо образование (Счетоводство, Финанси, друга подходяща специалност);
• Добро познаване за финансово счетоводното законодателство и приложимите счетоводните стандарти;
• Опит с подаване на ДДС декларации;
• Опит за позицията;
• Желание за постоянна работа и професионална реализация в сферата;
• Аналитичност, Отговорно отношение към работата, внимание към детайлите;
• Коректност в работата и в отношенията със служителите.

Основни задължения за позицията:
• Изготвяне и подаване на справки и декларации по ЗДДС и кооперативни данъци, справки за банки, насрещни проверки на НАП, включително и банкиране при желание от страна на клиента;
• Сортиране и подреждане на предоставените от клиента документи, включващи фактури, банкови извлечения и други отчети от касовите апарати, пътни листи, и др.;
• Ежедневно осчетоводяване дейността на дружеството – покупко-продажби / внос/ банка/ дълготрайни активи;
• Ежемесечно осчетоводяване на начислените разходи за работни заплати и осигурителни вноски;
• Изготвяне на необходимите вторични счетоводни документи;;
• Своевременно подаване на отчети и справки към НАП, НСИ според дейността на българското законодателство;
• Подаване на Декларация по чл.55 от ЗДДФЛ за всяко тримесечие;
• Подготовка на документ във връзка с насрещни проверки за възстановяване на ДДС;
• Следи за промени в законодателството и произтичащи от това задължения на предприятието;
• При необходимост изпълнява и други задачи, възложени във връзка с изпълнение на работата;

Позицията предлага:
• Трудов договор;
• Работно време: от понеделник до петък - 8:00 ч.– 17:00 ч.;
• Разнообразна и интересна дейност с възможност за развитие и поемане на повече отговорност и растеж;
• Финансова коректност и отлични условия на труд за длъжността;